Berchtesgadenský národní park

Berchtesgadenský národní park se nachází na jihovýchodě Německa, v Bavorsku, a hraničí s rakouským Salcburskem. Založen byl v roce 1978 a pokrývá plochu 210 km2. Zdejší krajina je hornatá; charakterizuje ji bohatý lesní porost a přítomnost strmých skalních ploch.

V národním parku je k dispozici 230 km turistických a lezeckých tras od jednoduchých, které vedou v údolích, po náročné - vysokohorské. V Berchtesgadenském národním parku se můžete pohybovat sami nebo lze využít služeb průvodců. Správa parku pořádá programy s nejrůznější tematikou, speciální programy pro děti i skupiny turistů. Horské chaty nabízejí turistům občerstvení, v létě lze v některých i přenocovat. Při toulkách parkem narazíte také na farmy, které nabízejí produkty z čerstvého mléka.

Vše o tomto národním parku se můžete dozvědět v hlavním informačním centru, které je umístěno v Berchtesgadenu. Další informační centra najdete na vstupních místech do parku (Königssee, Wimbachbrücke, Klausbachtal) a v St. Bartholomew (Sv. Bartoloměj).

Obersee